Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

KOPALNIA BIZNESU! - bezzwrotne dotacje na założenie działalności gospodarczej

Strona główna » Aktualności » KOPALNIA BIZNESU! - bezzwrotne dotacje na założenie działalności gospodarczej

 Szanowni Państwo,  mamy zaszczyt poinformować, iż Śląski Regionalny Fundusz Poręczeniowy Sp. z o.o. z Katowic wraz z Partnerem Zachodniopomorską Grupą Doradczą Sp. z o.o. ze Szczecina realizują projekt pn. „KOPALNIA BIZNESU! - bezzwrotne dotacje na założenie działalności gospodarczej dla osób bezrobotnych niezarejestrowanych w PUP w wieku 18-29 lat zamieszkujących subregion centralny województwa Śląskiego, które utraciły zatrudnienie po 1 marca 2020 r.” realizowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.  Celem projektu jest rozwój przedsiębiorczości i samozatrudnienia  80 osób w wieku 18-29 lat, poprzez wsparcie finansowe w założeniu i prowadzeniu działalności gospodarczej przez okres minimum 12 miesięcy.  Do projektu zapraszamy osoby spełniające łącznie poniższe kryteria:
- są osobami bezrobotnymi niezarejestrowanymi w Urzędzie Pracy w wieku 18-29 lat, które nie kształcą się (w trybie stacjonarnym) i nie szkolą
- zamieszkują na terenie subregionu centralnego woj. śląskiego i deklarują rejestrację działalności gospodarczej na tym obszarze
- utraciły zatrudnienie po 1 marca 2020 w skutek pandemii COVID-19 z przyczyn nie leżących po stronie pracownika (np. z powodu nie przedłużenia umowy, likwidacji stanowiska pracy, redukcji etatów itp.)

W związku z powyższym zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o umieszczenie w Państwa jednostkach np. na tablicach informacyjnych lub innych miejscach ogólnodostępnych plakatów bądź na swojej stronie internetowej, profilu na mediach społecznościowych informacji o realizowany przez nas projekcie. Ponadto będziemy wdzięczni jeśli poinformujcie Państwo lokalną społeczność o możliwości skorzystania z projektu. W obecnych trudnych czasach wywołanych przez COVId-19, gdzie ludzie tracą zatrudnienie i środki do życia dla wielu osób taki projekt może być szansą aby wrócić na rynek pracy z własną działalnością.

Warto podkreślić, iż w ramach projektu zapewniamy uczestnikom m.in.:

- szkolenie ABC Przedsiębiorczości przed rozpoczęciem działalności gospodarczej;
- zwrot kosztów dojazdu na szkolenia;
- doradztwo indywidualne mające na celu pomoc w formalnym uzupełnieniu Biznesplanu;
- wsparcie finansowe nawet do 38 650,00 zł w tym:
- 23.050,00 zł bezzwrotnej dotacji na założenie działalności gospodarczej oraz
- do 2.600,00 zł/miesiąc wsparcia pomostowego nawet przez okres 6 miesięcy na pokrycie wydatków koniecznych do poniesienia w pierwszym okresie prowadzenia działalności gospodarczej.

W przypadku pytań, zachęcamy do kontaktu pod numerami tel. 723 041 910, 512 020 242, e-mail: kopalniabiznesu@rfp.pl, zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej projektu https://rfp.pl/index.php/aktualne-projekty/ gdzie można znaleźć dokumenty projektowe oraz informacje nt. aktualnie trwających naborów

ZAŁĄCZNIKI

czytano: 155 razy

autor: irzadze.pl

data dodania: 2021-04-23 13:21:04

Linki
 • Otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu kultury (2019r.)
 • Projekty współfinansowane ze środków unijnych i krajowych
 • Infolinia urzędu pracy
 • Mikro porady
 • Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

Urząd Gminy Irządze
Irządze 124, 42-446 Irządze

tel.: (34)3543-009, (34)3543-020
e-mail: urzad@irzadze.pl

 • IMG_0113
 • IMG_0103_1
 • IMG_0102_2
 • Tablica_Wilkow_22122021
 • IMG_0089_2
 • IMG_0087_1
Deklaracja dostępności
Serwis WWW Urzędu Gminy Irządze. Gmina Irządze jest gminą wiejską położoną we wschodniej części województwa śląskiego w powiecie zawierciańskim. Od północy graniczy z gminą Lelów, od wschodu z gminą Szczekociny, od południa z gminą Kroczyce, od zachodu z gminą Niegowa. Zachodnia granica stanowi jednocześnie otulinę Jurajskich Parków Krajobrazowych. W południowej części gminy przebiega centralna magistralna droga kolejowa Katowice - Warszawa.
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna