Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

JUBILEUSZ 100-LECIA URODZIN

Strona główna » Aktualności » JUBILEUSZ 100-LECIA URODZIN

Dnia 20 listopada 2019 niecodzienną uroczystość obchodziła Pani Marianna Sikora, która świętowała swoje 100 lat swoich urodzin.  W tym wyjątkowym dniu Jubilatce towarzyszyła rodzina, przyjaciele oraz przedstawiciele władz samorządowych gminy.  Wójt Gminy Jan Molenda zwracając się do Szanownej Jubilatki powiedział, że setne urodziny to piękna i skłaniająca do zadumy rocznica. Dane było Pani Mariannie przeżyć cały wiek w naszej polskiej historii doświadczyć radości, ale i trudów z nim związanych, to czas wypełnionej pracą i poświęceniem dla rodziny i ojczyzny. Życzył Pani Mariannie dalszych lat w dobrym zdrowiu oraz by każdy kolejny dzień był radosny, pełen życzliwości i miłości osób bliskich. Wójt oraz Przewodnicząca Rady Gminy Agata Cyganek, Sekretarz Gminy Krzysztof Kawałek i z-ca Kierownika USC Aneta Ledwoch-Zielińska wręczyli Dostojnej Jubilatce upominek, dyplom oraz kosz kwiatów. Do życzeń złożonych dołączył się Dyrektor KRUS oddział Regionalny w Częstochowie Pan Piotr Dobosz, który wręczył Jubilatce kwiaty, dyplom oraz pismo przyznającej dodatkową emeryturę z racji ukończenia 100 lat życia. 
W imieniu mieszkańców wsi Wilgoszcza gratulacje i życzenia złożył sołtys wsi Pan Mariusz Sikora. Zacna Jubilatka otrzymała również serdeczne gratulacje oraz życzenia od Prezesa Rady Ministrów RP Pana Mateusza Morawieckiego. Wywiad z Jubilatką przeprowadziła Redaktor Polskiego Radia i Tygodnika Katolickiego Niedziela Pani Anna Przewoźnik. Dopełnieniem uroczystości jubileuszowej był przygotowany na tę okazję tort urodzinowy. Mieszkanka naszej gminy Pani Marianna Sikora urodziła się 21 listopada 1919r. w Sokolnikach. W dniu 11.02.1942roku zawarła związek małżeński. Przez całe swoje życie wraz z mężem prowadzili gospodarstwo rolne, ciężko pracując. W 01.05.2002 roku po przeżyciu sześćdziesięciu lat małżeństwa, została wdową. Dostojna Jubilatka wychowała troje dzieci – syna i dwie córki, doczekała się czworo wnuków, siedmioro prawnuków i troje praprawnuków.  Serdecznie gratulujemy tak pięknego jubileuszu, życzymy Pani Mariannie na kolejne lata dużo zdrowia, pomyślności i szczęścia i wszystkiego co się szczęściem zwie.

czytano: 886 razy

autor: irzadze.pl

data dodania: 2019-11-22 13:18:34

Linki
 • Otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu kultury (2019r.)
 • Projekty współfinansowane ze środków unijnych i krajowych
 • Infolinia urzędu pracy
 • Mikro porady
 • Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

Urząd Gminy Irządze
Irządze 124, 42-446 Irządze

tel.: (34)3543-009, (34)3543-020
e-mail: urzad@irzadze.pl

 • gmina_irzadze_0145201
 • zima76
 • mapka_gminy3885
 • alejka_grabowa_za_plebania8526
 • 6515
 • 52234
Deklaracja dostępności
Serwis WWW Urzędu Gminy Irządze. Gmina Irządze jest gminą wiejską położoną we wschodniej części województwa śląskiego w powiecie zawierciańskim. Od północy graniczy z gminą Lelów, od wschodu z gminą Szczekociny, od południa z gminą Kroczyce, od zachodu z gminą Niegowa. Zachodnia granica stanowi jednocześnie otulinę Jurajskich Parków Krajobrazowych. W południowej części gminy przebiega centralna magistralna droga kolejowa Katowice - Warszawa.
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna