Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Dożynki Gminne, Święto Chleba oraz Jurajska ryba po irządzku wydarzenie promujące rybołówstwo i akwakulturę na terenie Gminy Irządze

Strona główna » Aktualności » Dożynki Gminne, Święto Chleba oraz Jurajska ryba po irządzku wydarzenie promujące rybołówstwo i akwakulturę na terenie Gminy Irządze

Jeden z najpiękniejszych dni w roku każdego rolnika odbył sie 11 sierpnia 2019 roku w miejscowości Irządze pod hasłem Dożynki Gminne, Święto Chleba oraz Jurajska ryba po irządzku wydarzenie promujące rybołówstwo i akwakulturę na terenie Gminy Irządze. Całość uroczystości rozpoczęła się od Mszy Św. w Kościele Parafialnego pw. Św. Wacława w Irządzach, którą w intencji rolników i szczęśliwie zebranych plonów odprawili  ksiądz proboszcz Marek Capek i ksiądz wikary Grzegorz Kozik. Po uroczystej Mszy Świętej w przepięknym korowodzie dożynkowym przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Irządz przemaszerowano na plac przed Urząd Gminy gdzie tam odbyła się dalsza część wydarzenia.  Następnie Pan Wójt - Jan Molenda przywitał licznie przybyłych gości, delegacje, sponsorów i mieszkańców tj.

 

Barbarę Dolniak - Wicemarszałek Sejmu RP

Ewę Malik - Poseł na Sejm RP

Beatę Małecką Libera - Poseł na Sejm RP

Annę Nemś - Poseł na Sejm RP

Danutę Nowicką - Poseł na Sejm RP

Barbarę Chrobak - Poseł na Sejm RP

Waldemara Andzela - Poseł na Sejm RP

Roberta Warwas - Poseł na Sejm RP

Gabriela Dorsa -  Starostę Powiatu Zawierciańskiego

Pawła Sokół - Członka Zarządu Powiatu

Bartosza Półrolnik - Asystenta Wicewojewody  Roberta Magdziarza

Jacka Lipę - Burmistrza MiG Szczekociny

Dorotę Jakubowską - Kierownika KRUS Koniecpol  

Arkadiusza Miśtę - Zastępcę Komendanta Powiatowej Policji w Zawierciu

Beatę Chawułę - Kierownika ARiMR w Zawiercie  

Andrzeja Rus - Dyrektora PUP Zawiercie

Anetę Pałkę - Kierownika Powiatowego Nadzoru Budowlanego w Zawierciu  

Cezarego Barczyka - Prezesa Zarządu LGD "Perła Jury"

Krzysztofa Bernackiego - Komendanta Komisariatu Policji w Szczekocinach

Zbigniewa Kucharczyka - Prezesa Zarządu OSM "Rokitnianka"

Pawła Abuckiego - Prezesa Centrum Inicjatyw Lokalnych

Annę Rok - Wiceprezesa Zarządu BS Szczekociny

Urszulę Rusek - Przewodniczącą KGW Rady Wojewódzkiej woj. Śląskiego.

Starostami dożynkowymi byli: Dorota Gardas z miejscowości Wilków oraz Karol Micuła z miejscowości Witów którzy to przekazali na ręce Wójta Gminy Irządze - Jana Molendy oraz Przewodniczącej Radzie Gminy Irządze - Agacie Cyganek  bochen chleba dożynkowego, który został podzielono między zgromadzonych gości i mieszkańców. Wójt wygłosił okolicznościowe przemówienie i złożył rolnikom życzenia oraz serdeczne podziękowania przedsiębiorcom z terenu naszej gminy, którzy aktywnie włączają się w życie społeczne, w różny sposób i w różnej formie wspierają działania gminy, pomagają przy organizacji uroczystości i imprez. W programie tegorocznych dożynek znalazły się wyśmienite specjały - darmowa grochówka, degustacja ryby po irządzku, pieczonych bułek, pajda chleba ze smalcem, degustacja nalewki,  wyrobów KGW. Dla dzieci przygotowano blok konkursów, zamek dmuchany, trampoliny, kule wodne. Po licznych podziękowaniach oraz słowach uznania przyszedł czas na tegoroczne wieńce dożynkowe które wykonało 7 sołectw: Irządze, Witów, Bodziejowice, Wilków, Zawada Pilicka, Sadowie-Woźniki, Wilgoszcza.  Każdy z wieńcy posiadał swój niezapomniany urok i wdzięk oraz trud włożony do ich przygotowania. Nie zabrakło także konkursów i zabaw z nagrodami dla młodszych i starszych uczestników wydarzenia, zorganizowanych przez Terenową Placówkę KRUS w Koniecpolu jak również przez Bank Spółdzielczy w Szczekocinach Filia Irządze. Na dożynkach nie zabrakło przepięknej wystawy wykonanej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Irządzach oraz stoisk tj. Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Rolników Koniecpol, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oddział w Zawierciu, Banku Spółdzielczego w Szczekocinach Filia Irządze.

            Na scenie wystąpili:  Koło Gospodyń Wiejskich z Wilkowa, Zespół ECHO, Zespół AmiBAbi Band, Chór "CECYLIANKI", Krakowska Orkiestra Staromiejska, Kapela RABAN, gwiazda wieczoru Zespół "SOLEO" oraz koncert Kapeli JURAJSKIEJ którzy swoim Jurajskim przytupem włączyli publiczność do wspólnego śpiewania.

Na koniec była zabawa taneczna z zespołem "RIVERS" do białego rana.

 

poprzednia strona |1|2|3| z   9 następna|ostatnia

ZAŁĄCZNIKI

czytano: 4482 razy

autor: irzadze.pl

data dodania: 2019-08-13 15:27:09

Linki
 • Otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu kultury (2019r.)
 • Projekty współfinansowane ze środków unijnych i krajowych
 • Infolinia urzędu pracy
 • Mikro porady
 • Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

Urząd Gminy Irządze
Irządze 124, 42-446 Irządze

tel.: (34)3543-009, (34)3543-020
e-mail: urzad@irzadze.pl

 • gmina_irzadze_0145201
 • zima76
 • mapka_gminy3885
 • alejka_grabowa_za_plebania8526
 • 6515
 • 52234
Deklaracja dostępności
Serwis WWW Urzędu Gminy Irządze. Gmina Irządze jest gminą wiejską położoną we wschodniej części województwa śląskiego w powiecie zawierciańskim. Od północy graniczy z gminą Lelów, od wschodu z gminą Szczekociny, od południa z gminą Kroczyce, od zachodu z gminą Niegowa. Zachodnia granica stanowi jednocześnie otulinę Jurajskich Parków Krajobrazowych. W południowej części gminy przebiega centralna magistralna droga kolejowa Katowice - Warszawa.
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna