Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Program ochrony powietrza dla stref województwa śląskiego

Strona główna » Aktualności » Program ochrony powietrza dla stref województwa śląskiego

 

Program odpowiada na pytanie: jak osiągnąć jakość powietrza wymaganą prawem?
Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego z uwagi na zły stan powietrza w województwie śląskim opracowuje Programy ochrony powietrza wraz z Planem działań krótkoterminowych. Informacje na temat tworzenia tych programów oraz propozycje działań naprawczych znajdziesz na stronach internetowych:
www.slaskie.pl w zakładce plany rozwoju: program ochrony powietrza
Programy zostały uchwalone przez Sejmik Województwa Śląskiego uchwałami: III/52/15/2010 z dnia 16 czerwca 2010 r. oraz IV/16/7/2011 z dnia 19 grudnia 2011 r. dotyczą całego województwa śląskiego podzielonego na strefy jakości powietrza w zakresie zanieczyszczenia pyłem zawieszonym PM10 oraz benzo(a)pirenem. Program ochrony powietrza określa obszary występowania przekroczeń stężeń normatywnych tych zanieczyszczeń.
Program wskazuje przyczyny zanieczyszczenia powietrza oraz odpowiednio przygotowane działania naprawcze dla wyznaczonych obszarów miast i gmin, w których jakość powietrza nie spełnia norm.
Działania naprawcze skierowane są w zależności od kompetencji do poszczególnych gmin, powiatów, zrządzających drogami, spółdzielniami mieszkaniowymi, straży miejskiej, policji, przedsiębiorstw energetycznych, PEC-ów. Doświadczenia z poprzednich lat wskazują jednak, że nie pomogą najintensywniejsze działania organów i instytucji przy udziale dużych środków finansowych bez zaangażowania w ograniczenie emisji zanieczyszczeń do powietrza wszystkich mieszkańców
Więcej poniżej w załącznikach
ZAŁĄCZNIKI

czytano: 2722 razy

autor: irzadze.pl

data dodania: 2012-02-29 21:29:30

Linki
 • Otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu kultury (2019r.)
 • Projekty współfinansowane ze środków unijnych i krajowych
 • Infolinia urzędu pracy
 • Mikro porady
 • Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

Urząd Gminy Irządze
Irządze 124, 42-446 Irządze

tel.: (34)3543-009, (34)3543-020
e-mail: urzad@irzadze.pl

 • IMG_0113
 • IMG_0103_1
 • IMG_0102_2
 • Tablica_Wilkow_22122021
 • IMG_0089_2
 • IMG_0087_1
Deklaracja dostępności
Serwis WWW Urzędu Gminy Irządze. Gmina Irządze jest gminą wiejską położoną we wschodniej części województwa śląskiego w powiecie zawierciańskim. Od północy graniczy z gminą Lelów, od wschodu z gminą Szczekociny, od południa z gminą Kroczyce, od zachodu z gminą Niegowa. Zachodnia granica stanowi jednocześnie otulinę Jurajskich Parków Krajobrazowych. W południowej części gminy przebiega centralna magistralna droga kolejowa Katowice - Warszawa.
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna