Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

SUKCES NASZYCH DZIECI ZACZYNA SIĘ W PRZEDSZKOLU

Strona główna » Aktualności » SUKCES NASZYCH DZIECI ZACZYNA SIĘ W PRZEDSZKOLU

 

Polski Dom Kreacji w Katowicach rozpoczął w lutym realizację projektu unijnego "Sukces naszych dzieci zaczyna się w przedszkolu", który uzyskał dofinansowanie Urzędu Marszałkowskiego. W związku z tym zapraszamy serdecznie mieszkańców gminy Irządze w czwartek 24 lutego na godz. 17.00 do Remizy w Zawadzie Pilickiej na spotkanie informacyjne poświęcone temu projektowi.
 
Jest to zaplanowana na cały rok kampania informacyjna, skierowana do rodziców dzieci w wieku 3-5 lat, liderów lokalnej społeczności, przedstawicieli samorządu, organizacji pozarządowych i placówek oświatowych. Polski Dom Kreacji będzie ją równolegle realizował w 5 gminach województwa śląskiego: oprócz Irządzy także w Lipowej, Opatowie, Nędzy i Żarnowcu.
 
Edukacja przedszkolna odgrywa ważną rolę w procesie kształtowania się podstawowych umiejętności człowieka. Kampania informacyjna będzie opierała się na różnorodnych formach przekazu promocyjno-informacyjnego: plakatach, spotkaniach z rodzicami i gospodarzami gmin, telewizyjnych i radiowych spotach reklamowych, ogłoszeniach prasowych oraz ulotkach i folderach. Wydrukowane zostaną również dwa poradniki "Ty i Twoje dziecko" oraz "Jak zakładać przedszkola?", które będą rozdawane podczas spotkań w gminach. Ponadto uruchomione zostaną infolinia z poradami dla rodziców i portal internetowy, przygotowane zostaną w połowie tego roku seminaria dla rodziców oraz wyprawki dla dzieci w wieku przedszkolnym. Po tych działaniach powstanie specjalny raport dla wszystkich zainteresowanych gmin i dla marszałka województwa śląskiego.
 
Celem Polskiego Domu Kreacji w Katowicach oraz Instytutu Nauk Społeczno-Ekonomicznych w Łodzi, partnera tych działań, jest zwiększenie liczby dzieci uczestniczących w edukacji przedszkolnej we wszystkich gminach objętych kampanią, uzupełnienie dotychczasowej polityki edukacyjnej w gminach o nowe elementy innowacyjne, zwiększenie liczby osób uczestniczących w projektach współfinansowanych przez Europejski Fundusz Społeczny oraz wykorzystanie wiedzy fachowej zespołu ekspertów.
 
Polski Dom Kreacji jeszcze raz serdecznie zaprasza na pierwsze spotkanie informacyjne
w Zawadzie Pilickiej.

czytano: 2008 razy

autor: irzadze.pl

data dodania: 2011-02-18 13:24:05

Linki
 • Otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu kultury (2019r.)
 • Projekty współfinansowane ze środków unijnych i krajowych
 • Infolinia urzędu pracy
 • Mikro porady
 • Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

Urząd Gminy Irządze
Irządze 124, 42-446 Irządze

tel.: (34)3543-009, (34)3543-020
e-mail: urzad@irzadze.pl

 • gmina_irzadze_0145201
 • zima76
 • mapka_gminy3885
 • alejka_grabowa_za_plebania8526
 • 6515
 • 52234
Deklaracja dostępności
Serwis WWW Urzędu Gminy Irządze. Gmina Irządze jest gminą wiejską położoną we wschodniej części województwa śląskiego w powiecie zawierciańskim. Od północy graniczy z gminą Lelów, od wschodu z gminą Szczekociny, od południa z gminą Kroczyce, od zachodu z gminą Niegowa. Zachodnia granica stanowi jednocześnie otulinę Jurajskich Parków Krajobrazowych. W południowej części gminy przebiega centralna magistralna droga kolejowa Katowice - Warszawa.
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna