Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Zakończenie realizacji dwuletniego projektu.

Strona główna » Aktualności » Zakończenie realizacji dwuletniego projektu.

Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne zakończyło realizację dwuletniego projektu, który miał na celu pomoc osobom bezrobotnym oraz w trudnej sytuacji życiowej  w  celu podjęciu zmian  w swoim życiu lecz przede wszystkim podjęciu zatrudnienia."Projekt Centrum Integracji Społecznej Twoją szansą na lepszy start " w Witowie wykorzystując potencjał specjalistów, trenerów lecz także organizując szkolenia zawodowe staże i kursy, zakładał aktywizację zawodową oraz społeczną 80 osób, w tym także mieszkańców gminy Irządze. Koniec projektu dał możliwość konfrontacji założeń projektu z jego rzeczywistymi rezultatami, analizy udzielonego wsparcia oraz sprawdzenia  dalszych losów uczestników.   

 

Link to  filmu  relacjonujący dalsze losy niektórych uczestników   https://youtu.be/C0h7bchkMLw

Projekt okazał się ogromnym sukcesem. Z projektu skorzystało 111 osób  w tym 20 mieszkańców gminy Irządze.  Wsparcie kadry w pokonywaniu osobistych lęków, zachęcanie do podejmowania kolejnych kroków, niejednokrotnie osobiste wyjazdy na kursy i zaangażowanie personelu  by umożliwić osobom jak najlepszy start w nowej rzeczywistości miało bezpośrednie przełożenie na  rezultaty projektu w szczególności na ilość osób, które znalazły pracę. Wskaźnik zatrudnieniowy po zakończeniu został przekroczony prezentując poziom realizacji na poziomie 245%. Spośród mieszkańców gminy Irządze 8 osób obecnie pracuje ,  zaś w sumie 37 osób znalazło pracę . Nasze wywiady z uczestnikami potwierdzają, iż wyszkolone osoby utrzymują swoje miejsce pracy zaś pracodawcy pozytywnie odnoszą się do przyjętych osób.

Obecnie Centrum Integracji Społecznej dalej wspiera osoby osoby zagrożone ubóstwem i wykluczeniem społecznym  . Zapraszamy wszystkich, którzy chcą skorzystać z możliwości oferowanych przez CIS w Witowie,by podjąć wyzwanie nauki zawodu w kierunkach m.in  gastronomicznych, remontowych czy opiekuńczych  w celu znalezienia pracy.

Więcej informacji na stronie http://ciswitow.pl/

Centrum Integracji Społecznej jest prowadzone przez Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne www.chsd.pl

Dziękujemy za współpracę z urzędnikami i  pracownikami socjalnymi Gminy na etapie realizacji projektu co w naszej ocenie miało także pozytywny wpływ na osiągnięte rezultaty.

czytano: 1173 razy

autor: irzadze.pl

data dodania: 2019-01-07 12:53:32

Linki
 • Otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu kultury (2019r.)
 • Projekty współfinansowane ze środków unijnych i krajowych
 • Infolinia urzędu pracy
 • Mikro porady
 • Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

Urząd Gminy Irządze
Irządze 124, 42-446 Irządze

tel.: (34)3543-009, (34)3543-020
e-mail: urzad@irzadze.pl

 • gmina_irzadze_0145201
 • zima76
 • mapka_gminy3885
 • alejka_grabowa_za_plebania8526
 • 6515
 • 52234
Deklaracja dostępności
Serwis WWW Urzędu Gminy Irządze. Gmina Irządze jest gminą wiejską położoną we wschodniej części województwa śląskiego w powiecie zawierciańskim. Od północy graniczy z gminą Lelów, od wschodu z gminą Szczekociny, od południa z gminą Kroczyce, od zachodu z gminą Niegowa. Zachodnia granica stanowi jednocześnie otulinę Jurajskich Parków Krajobrazowych. W południowej części gminy przebiega centralna magistralna droga kolejowa Katowice - Warszawa.
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna