Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Rozpoczynamy przygodę z Programem Erasmus+

Strona główna » Aktualności » Rozpoczynamy przygodę z Programem Erasmus+

Zespół Szkół w Szczekocinach realizuje projekt pn. „Zagraniczny staż - lepsza przyszłość”, przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+. Projekt rozpoczął się 01 czerwca 2016 r. i potrwa do 31 maja 2017 r. Dofinansowanie wynosi 57 858,00 euro.

Celem projektu jest podniesienie poziomu aktywności zawodowej młodych osób. Poprzez udział w zagranicznych stażach nasi uczniowie rozwiną swoje kwalifikacje zawodowe oraz zdobędą doświadczenie tak cenne na trudnym obecnie rynku pracy. Będzie to także doskonała okazja do przełamania bariery językowej oraz polepszenia tym samym swoich kompetencji, szczególnie w zakresie języka branżowego. Staż pozwoli na usamodzielnienie się młodzieży, a także rozwinięcie umiejętność adaptacji i pracy w zespole. Uczestnicy otworzą się na świat oraz zwiększą swoją integrację międzykulturową.

Projektu „Zagraniczny staż- lepsza przyszłość”, jest realizowany przy współpracy z organizacją partnerską, jaką jest firma Vitalis GmbH ze Schkeuditz w Niemczech.

Projektem zostanie objęta grupa 24 osób z Zespołu Szkół w Szczekocinach uczących się w specjalnościach: operator obrabiarek skrawających, mechanik pojazdów samochodowych, fryzjer, sprzedawca, kucharz. Podczas wyjazdu uczniom zostanie zapewniona opieka dwóch nauczycieli. Każdy uczestnik stażu otrzyma dokumenty: Europas-Mobility, ECVET, certyfikaty uczestnictwa od organizacji przyjmującej oraz certyfikaty podpisane przez mentora/opiekuna stażu z indywidualną opinią o praktykancie. Będą one potwierdzeniem umiejętności i wiedzy uzyskanych podczas wyjazdu. Ma to duże znaczenie dla ich przyszłej kariery zawodowej, ponieważ pracodawcy poszukują pracowników młodych, ale jednocześnie posiadających już doświadczenie w danym zawodzie.

Uczestnicy mają zagwarantowany transport, nocleg, wyżywienie, ubezpieczenie, kieszonkowe a także atrakcje w czasie wolnym.  Przed wyjazdem na staż zostanie zapewnione im wsparcie pedagogiczne, językowe oraz kulturowe. Udział w projekcie jest bezpłatny.

czytano: 1844 razy

autor: irzadze.pl

data dodania: 2016-09-28 14:15:20

Linki
 • Otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu kultury (2019r.)
 • Projekty współfinansowane ze środków unijnych i krajowych
 • Infolinia urzędu pracy
 • Mikro porady
 • Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

Urząd Gminy Irządze
Irządze 124, 42-446 Irządze

tel.: (34)3543-009, (34)3543-020
e-mail: urzad@irzadze.pl

 • IMG_0113
 • IMG_0103_1
 • IMG_0102_2
 • Tablica_Wilkow_22122021
 • IMG_0089_2
 • IMG_0087_1
Deklaracja dostępności
Serwis WWW Urzędu Gminy Irządze. Gmina Irządze jest gminą wiejską położoną we wschodniej części województwa śląskiego w powiecie zawierciańskim. Od północy graniczy z gminą Lelów, od wschodu z gminą Szczekociny, od południa z gminą Kroczyce, od zachodu z gminą Niegowa. Zachodnia granica stanowi jednocześnie otulinę Jurajskich Parków Krajobrazowych. W południowej części gminy przebiega centralna magistralna droga kolejowa Katowice - Warszawa.
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna