Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Nasze Nie Gorsze – kropka nad „i”

Strona główna » Aktualności » Nasze Nie Gorsze – kropka nad „i”

Nasze Nie Gorsze – kropka nad „i”

 „Nasze Nie Gorsze”, pod takim hasłem, odbył się piknik  w Witowie. To ostatni z serii pikników dofinansowanych ze środków Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego i Powiatu Zawierciańskiego. Poprzednie odbyły się w Żerkowicach i Łazach. Uczestnicy  mogli smakować wytwory lokalnej kuchni. Dla chętnych przygotowaliśmy stanowiska warsztatowe, przy których pod okiem kadry Centrum Integracji Społecznej z Żerkowic,  można było  malować na szkle i „czym popadnie”, wycinać w warzywach i owocach albo samemu sporządzić bransoletkę z koralików, pomalować twarz.

 

 

Dodatkową atrakcją było wplatanie we włosy kolorowych warkoczyków, czym zajęła się radna gminy Irządze pani Małgorzata Zatońska. Najmłodsi uczestnicy bez ograniczeń korzystali z dmuchańców. Amatorzy bardziej aktywnych form spędzania czasu mogli uczestniczyć w konkurencjach sportowych, gdzie na zwycięzców czekały  nagrody. Ogromną atrakcją  był pokaz  przygotowany przez strażaków OSP Witów.  Wielu z nas po raz pierwszy z bliska miało możliwość obejrzeć: symulowany wypadek  z rannymi wewnątrz pojazdu. Strażacy w szybkim tempie rozcięli samochód wydostali z niego poszkodowanych. Udzielili im pierwszej pomocy ratunkowej i przygotowali do transportu. Drużynę poprowadził Rafał Mach – prezes OSP Witów. 

W pikniku wzięli udział przedstawiciele samorządu i Rady Gminy w osobach Jana Molendy  - wójta gminy Irządze, Doroty Witas - dyrektorki GOPS w Irządzach, radnych i pracowników. Zarząd Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego reprezentował Daniel Wołkiewicz – prezes i Beata Szczygieł – wiceprezes oraz Agnieszka Winczewska – kierownik CIS Żerkowice. Na szczególną uwagę i serdeczne podziękowania zasługują mieszkańcy Witowa, którzy włączyli się aktywnie w organizację tej imprezy. Wiele pracy i poświęcenia własnego czasu wolnego kosztowało uporządkowanie terenu wokół budynku i wewnątrz. Z inicjatywy pani Małgorzaty Zatońskiej – radnej gminy, Janusza Cudaka – sołtysa i prezesa OSP  Witów Rafała Macha przygotowana została dla mieszkańców zabawa taneczna. Panie z  Koła Gospodyń z Witowa i Wilkowa przygotowały pyszne ciasta.

Przygotowanie stanowisk pracy twórczej i wspólne pieczenie kiełbasek i kaszanki zawdzięczamy pracownikom Centrum i mieszkańcom Schroniska dla bezdomnych w Żerkowicach prowadzonych przez Chrześcijańskie stowarzyszenie Dobroczynne.  Nad sprawną realizacją czuwała pani Monika Baran – koordynator projektu, która była twórczynią pomysłu na realizację tego przedsięwzięcia. O tym   jak ważne i cenne są takie inicjatywy lokalne niech świadczy ilość mieszkańców, którzy uczestniczyli w tej imprezie. Było ich ponad dwustu. Zapraszamy za rok.

 

 

 

czytano: 1727 razy

autor: irzadze.pl

data dodania: 2016-09-09 10:02:40

Linki
 • Otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu kultury (2019r.)
 • Projekty współfinansowane ze środków unijnych i krajowych
 • Infolinia urzędu pracy
 • Mikro porady
 • Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

Urząd Gminy Irządze
Irządze 124, 42-446 Irządze

tel.: (34)3543-009, (34)3543-020
e-mail: urzad@irzadze.pl

 • gmina_irzadze_0145201
 • zima76
 • mapka_gminy3885
 • alejka_grabowa_za_plebania8526
 • 6515
 • 52234
Deklaracja dostępności
Serwis WWW Urzędu Gminy Irządze. Gmina Irządze jest gminą wiejską położoną we wschodniej części województwa śląskiego w powiecie zawierciańskim. Od północy graniczy z gminą Lelów, od wschodu z gminą Szczekociny, od południa z gminą Kroczyce, od zachodu z gminą Niegowa. Zachodnia granica stanowi jednocześnie otulinę Jurajskich Parków Krajobrazowych. W południowej części gminy przebiega centralna magistralna droga kolejowa Katowice - Warszawa.
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna