Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

PROJEKT GMINA IRZĄDZE NATURALNIE SŁONECZNA

Strona główna » Aktualności » PROJEKT GMINA IRZĄDZE NATURALNIE SŁONECZNA

 

Zapraszamy serdecznie mieszkańców naszej Gminy Irządze do skorzystania z możliwości otrzymania dofinansowania do instalacji kolektorów słonecznych na potrzeby przygotowania Ciepłej Wody Użytkowej w wysokości 85% całościowych kosztów inwestycji. Po raz pierwszy z programu UE skorzystać mogą osoby prywatne oraz Gmina. Nie jest udzielane wsparcie dla firm oraz na działalność gospodarczą. Projekt polega na tym, iż Gmina występuje z wnioskiem o dofinansowanie o środki Unijne w wysokości 85% całkowitych kosztów inwestycji. Relacja dofinansowania do wkładu własnego kształtuje się 85% do 15%. Tak więc osoba prywatna (gospodarstwo domowe) przystępując do programu będzie zobligowana do zapłaty tylko 15% całościowych kosztów instalacji solarnej. Płatność ta będzie pobierana dopiero po otrzymaniu dotacji. Średnia cena kompletnej instalacji solarnej waha się w przedziale 11-12 tys. brutto ( 7% VAT), co pozwala na uzyskanie kwoty 10 200,00 dofinansowania. Wówczas wkład własny mieszkańca wynosi ok 2 000,00 PLN.
Procedura postępowania :
1.       Podpisanie umowy z firmą przygotowująca dotację,
2.       Rozdanie ankiet zainteresowanym mieszkańcom,
3.       Zebranie ankiet ( do 31 marca),
4.       Przygotowanie dokumentacji technicznej ( obliczenia solarne, dobór rozwiązań technicznych do budynków, studium wykonalności, dokumentacja dodatkowa wymagana programem),
5.       Złożenie aplikacji do Jednostki Finansującej,
6.       Pozyskanie dofinansowania,
7.       Postępowanie przetargowe zgodnie z ustawą ZP,
8.       Przystąpienie do montażu ( dopiero na tym etapie mieszkaniec wpłaca wkład własny),
9.       Rozliczenie projektu.
 
Mieszkaniec nie wpłaca nic ( wkładu własnego) do momentu pozyskania dotacji. Na podstawie ankiety dobierany jest optymalny zestaw solarny dla każdego mieszkańca wg jego potrzeb. Koszt programu zwiera wszystkie opłaty i mieszkaniec nic nie dopłaca. Projekt dotyczy tylko ogrzewania ciepłej wody użytkowej.
W skład instalacji solarnej wchodzi wszystko co jest niezbędne do funkcjonowania systemu solarnego (wraz z montażem): wysokiej jakości kolektory słoneczne z długoletnim okresem gwarancji,zasobnik solarny z dwiema wężownicami (współpraca z kotłem),grupa pompowa tłocząca nośnik ciepła,sterownik,nośnik ciepła (mieszanka glikolu z wodą), naczynie przeponowe,konstrukcja wsporcza pod kolektory na każdy dach lub elewację lub ziemię, rury wraz z otuliną łączące kolektory z zasobnikiem.
Mieszkaniec przystępując do projektu zobligowany jest do dotrzymania swojej deklaracji, a więc nie może z czasem się wycofać z programu. Aby przystąpić do projektu Gmina musi zbadać skalę zainteresowanych, gdyż minimalna liczba domostw to około 230 gospodarstw a maksymalna około 1500. W związku z powyższym prosimy wszystkich zainteresowanych o wypełnienie ankiety i dostarczenie do Urzędu Gminy w Irządzach do dnia 31 marca 2011r.  Dalsze działania w kierunku przystąpienia do projektu będą możliwe po uzyskaniu odpowiedniej liczby ankiet od naszych mieszkańców.
Poniżej w załączeniu dostępna ankieta informacyjna. Zainteresowanych proszę o pobranie, wypełnienie, podpisanie  i dostarczenie do Urzędu Gminy w Irządzach pok 12 w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00
Kontakt
Urząd Gminy w Irządzach
Irządze 124
Czesław Słuszniak
Tel. 34 3543009 w. 27

 

czytano: 4622 razy

autor: irzadze.pl

data dodania: 2011-03-22 10:39:32

Linki
 • Otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu kultury (2019r.)
 • Projekty współfinansowane ze środków unijnych i krajowych
 • Infolinia urzędu pracy
 • Mikro porady
 • Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

Urząd Gminy Irządze
Irządze 124, 42-446 Irządze

tel.: (34)3543-009, (34)3543-020
e-mail: urzad@irzadze.pl

 • IMG_0113
 • IMG_0103_1
 • IMG_0102_2
 • Tablica_Wilkow_22122021
 • IMG_0089_2
 • IMG_0087_1
Deklaracja dostępności
Serwis WWW Urzędu Gminy Irządze. Gmina Irządze jest gminą wiejską położoną we wschodniej części województwa śląskiego w powiecie zawierciańskim. Od północy graniczy z gminą Lelów, od wschodu z gminą Szczekociny, od południa z gminą Kroczyce, od zachodu z gminą Niegowa. Zachodnia granica stanowi jednocześnie otulinę Jurajskich Parków Krajobrazowych. W południowej części gminy przebiega centralna magistralna droga kolejowa Katowice - Warszawa.
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna